Ako spoznáte

Oberátora
Poznáme viac druhov oberátorov. Každý sa správa inak. Niekedy sa môžete
stať obeťou 2 druhov oberátorov naraz, tzv. mutanta. Toto sú príznaky, podľa
ktorých dokážete oberátora odhaliť:
01

Oberátor
a zložité ponuky

Oberátor vám povie, že jeho ponuka je jednoduchá, bez háčikov a podmienok. Skrátka určená presne pre vás. Ale pri vyberaní „vášho ideálneho paušálu“ sa začne ponuka ako naschvál zamotávať, komplikovať a vy strácate slobodu si vybrať to, čo skutočne v danej chvíli potrebujete – vašu dávku volaní, SMS či dát.

02

Oberátor
a málo dát

Oberátor sa vám často snaží nahovoriť, že nepotrebujete veľa dát. Že vám stačia aj megabajty. Ale vy chcete slobodne pozerať videá a surfovať v telefóne na sociálnych sieťach toľko, koľko potrebujete. Skrátka sa dátovo neobmedzovať. Balíček dát, ktoré vám oberátor ponúka, vám vystačí len na krátky čas, lebo objemy sú príliš malé. Keďže nechcete dátovať diétne, tak ste nútení si počas zvyšku mesiaca dokupovať „supervýhodné“ dátové balíčky alebo skrátka nedátovať.

03

Oberátor
a drahé dáta

Fungovať na wi-fi nonstop? To by bolo super, ale ruku na srdce, viete, že sa to sa nedá. Navyše to môže byť aj nebezpečné. Jednoducho, dnes v DOBE DÁTOVEJ dáta potrebujete! Oberátor vám dáta rád ponúkne, ale cena, ktorú musíte za ne zaplatiť, môže byť poriadne mastná. S drahými dátami nemáte slobodu dátovať, lebo si ich musíte šetriť.

04

Oberátor
a drahé volania

Radi a veľa telefonujete? Alebo proste potrebujete telefonovať? Oberátor vám rozpráva o výhodných volaniach, ak splníte nejakú tú „podmienočku“? Veľakrát je v skutočnosti všetko inak a vy na konci mesiaca dostanete vyššiu faktúru, ako ste očakávali.

05

Oberátor
a podpultové ponuky

Mnohí z vás si možno uvedomili, že za služby svojho oberátora platia viac, ako by bolo treba. Jedného dňa si poviete, že „stačí“ a rozhodnete sa svojho oberátora opustiť. Vtom sa však stane zázrak. Oberátor nájde „pod pultom“ ponuku, ktorá je výhodnejšia ako tá, čo ste mali doteraz. Ponúkne vám ju a snaží sa vás udržať. To, čo je na tom najmenej fér je fakt, že túto ponuku dá len vám a nie všetkým.

06

Oberátor
a viazanosť

Oberátor vám tvrdí, že viazanosť je pre vás výhodná. Zaviažete sa na dva roky, ale medzičasom sa objaví ponuka, ktorá je výhodnejšia. Chcete ju využiť, ale nejde to. Musíte sa od svojho oberátora doslova „vykúpiť“. Ak si chcete slobodne vyberať, ideálne je byť bez viazanosti.